پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ | Thursday, 19 July 2018
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰ - ۱۳ تير ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۰۴۱۸
مدیرعامل فولاد مبارکه:
مدیرعامل فولاد مبارکه در گفت و گو با اکو تیتر، در خصوص وضعیت بازار فولاد در سال جاری اظهار داشت: تا پیش از شروع سال 96 به تبع افزایش قیمت جهانی فولاد شاهد افزایش قیمت این محصول صنعتی در داخل کشور بودیم، اکنون بازار در حال ترمیم قیمت است.
فولاد دستخوش افزایش بی رویه قیمت می شودبه گزارش اکو تیتر: با وجود این که بازار فولاد به مدت دو سال است که در رکود به سر می برد اما پیش‌بینی وضعیت صنایع فلزی در سال ۹۶ در مقایسه با دوسال گذشته به جز دوماه آخر سال ۹۵ نوید رونق در بازار  فولاد را می‌دهد.

به گفته فعالان این صنعت همین که انبارهای فولاد خالی از مواد اولیه و محصولات فولادی است نشانه خوبی از خروج از رکود این صنعت است و برای سال پیش رو می‌توان با ادامه روند صادرات و افزودن نقاط جدید صادراتی به فهرست همیشگی، به ادامه رونق در این صنعت امیدوار بود.

به تبع این وضعیت مطلوب اثر خود را در سهام این شرکت‌ها گذاشته و منجر به افزایش سرمایه از محل سود خالص شده است.

در همین ارتباط مدیرعامل فولاد مبارکه در گفت و گو با اکو تیتر، در خصوص وضعیت بازار فولاد در سال جاری اظهار داشت: تا پیش از شروع سال 96 به تبع افزایش قیمت جهانی فولاد شاهد افزایش قیمت این محصول صنعتی در داخل کشور بودیم، اکنون بازار در حال ترمیم قیمت است.

بهرام سبحانی با بیان این که قیمت داخلی فولاد کشور متاثر از قیمت جهانی آن است و افزود: طی سه ماهه اخیر شاهد افزایش بی رویه قیمت مواد اولیه فولاد از جمله سنگ آهن بودیم از این رو پیش بینی می شود که به تبع افزایش قیمت مواد اولیه تا دو ماه آینده شاهد افزایش بی رویه فولاد در بازار داخلی ایران باشیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه، تاکید کرد: در سال 95 در ابتدا بازار خوبی داشتیم و تقاضا مطلوب بود اما هرچه به اواخر سال نزدیک شدیم بازار اشباع شده بود و حتی میزان وارداتی به درخواست سندیکای لوله و پروفیل انجام دادیم، اما تقاضایی برای آن نبود و این نشان می داد که بازار اشباع شده است.اما در سال جاری پیش بینی می شود بازار رونق پیدا کند.

مدیرعامل فولاد مبارکه، با اشاره به افزایش ظرفیت تولید محصولات فولاد مبارکه در بازارهای داخلی و خارجی تصریح کرد:در تلاش هستیم تا در سال جاری حجم تولید را در بازارهای صادراتی افزایش دهیم.

سبحانی، با بیان این که ایران باید مطلوبیت را در بازارهای صادراتی ایجاد کند تصریح کرد : هم اکنون ایران ظرفیت تولید یک میلیارد و 600 میلیون تن فولاد را در کشور دارد بنابراین برای جذب و صادرات 4 میلیون تن فولاد محدودیتی ندارد. اما در شرایط کنونی محصولات تولیدی ایران از چندان مطلوبیتی برای بازارهای جهانی برخوردار نیست.

مدیرعامل فولاد مبارکه ، در ادامه با اشاره به سیاست کاهش مصرف آب در زمینه تولید فولاد یاد آور شد: در سال های اولیه تاسیس فولاد مبارکه در مقابل دو میلیون و 500 هزار تن فولاد فولاد 40 میلیون متر مکعب آب مصرف می شد اما اکنون برای تولید هفت میلیون تن فولاد زیر 30 میلیون متر مکعب آب در کشور مصرف می شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه، یاد آور شد: هم اکنون با سرمایه گذاری های صورت گرفته در خطوط تولید کشور میزان آب مصرفی فولاد مبارکه میانگین 65 درصد کاهش یافته است.
پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم