پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ | Thursday, 19 July 2018
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۱۶ تير ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۰۶۷۰
دبیر سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل:
دبير سنديكاي توليد كنندگان لوله و پروفيل فولادي ايران، با اشاره به واردات برخي از مواد فولادي به كشور تصريح كرد: در حال حاضر زنجيره فولاد ايران به درستي شكل نگرفته است، چرا كه ما هم اكنون در برخي از حلقه هاي صنعت فولاد ايران، با افزايش ظرفيت توليد مواجه هستيم و در برخي از حلقه ها با كاهش ميزان توليد مواجه هستيم.


به گزارش اکو تیتر: امیر حسین کاوه دبیر سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران، در گفتگو با اکو تیتر، از تدوام وضعيت ركودي حاكم در بازار فولاد ايران خبر داد و اظهار داشت: در انتهاي سال 94 قيمت هر ورق فولادي، كمتر از يك هزار و 300 تومان بود. اما در دوران پسا برجام و لغو تحريم ها قيمت ورق هاي فولادي به مبلغ 2200 تومان در بازار افزايش يافته است. اما با اين وجود همچنان شاهد تدوام وضعيت ركودي در بازار فولاد كشور هستيم.


دبير سنديكاي توليد كنندگان لوله و پروفيل فولادي ايران، با انتقاد از صادرات فولاد خام در دوران پسا برجام ياد آور شد: به دليل اين كه صادرات فولاد خام بر مبناي يارانه و انرژي تخصيصي صورت مي گيرد از اين رو افزايش صادرات فولاد خام به نفع بازار فولاد كشور نيست. در صورتي ما شاهد رونق و موفقيت در بازار فولاد كشور خواهيم بود كه صادرات محصولات تكميلي در بازار فولاد كشور افزايش پيدا كند.


كاوه، در ادامه با بيان اين كه سيستم پلكاني تعرفه اي در صنعت فولاد ايران بايد به درستي تعرف شود تصريح كرد: به دليل اين كه كارخانجان توليد فولاد به مواد اوليه نياز دارند، از اين رو براي تامين مواد اوليه اين كارخانجات دولت بايد دو اقدام اساسي در اين صنعت انجام دهد. در ابتدا دولت بايد عوارض سنگيني را براي صادرات مواد خام وضع كند و از سويي ديگر معافيت مالياتي صادرات مواد اوليه لغو شود كه از صادرات مواد اوليه صنعت فولاد از طريق صنايع مادر پيشگيري شود.


دبير سنديكاي توليد كنندگان لوله و پروفيل فولادي ايران، در ادامه با اشاره به واردات برخي از مواد فولادي به كشور تصريح كرد: در حال حاضر زنجيره فولاد ايران به درستي شكل نگرفته است، چرا كه ما هم اكنون در برخي از حلقه هاي صنعت فولاد ايران، با افزايش ظرفيت توليد مواجه هستيم و در برخي از حلقه ها با كاهش ميزان توليد مواجه هستيم.


كاوه، در ادامه با تاكيد بر لزوم اجراي ماده 37 قانون رفع موانع توليد اظهار داشت: در حال حاضر برجام فولادي مساوي شده است با حراج محصولات خام فولادي، اين مسئله با روح اقتصاد مقاومتي نيز مغايرت دارد چرا كه رياست جمهوري بارها و بارها بر صادرات ارزش افزوده تاكيد كرده اند اما اكنون شاهديم صنايع مادر خصولتي نسبت به صادرات مواد خام فولادي در بازار اقدام كرده اند.


وي در بخش ديگري از اظهارات خود با بيان اين كه تعداد شركت هاي صادر كننده در بازا فولاد كشور محدود است تصريح كرد: در دوران تحريم تعداد كشورهاي هدف صادراتي در حالي محدود شد كه به تبع آن ما شاهد كاهش تعداد شركت هاي صادر كننده در شرايط پسا برجام هستيم. در اين شرايط به منظور گشايش بازاهاي صادراتي بايد وزارت امور خارجه از طريق ديپلماسي خارجي نسبت به فعال شدن و گشايش سفارتخانه هاي ايران اقدام كند.


دبير سنديكاي توليد كنندگان لوله و پروفيل، در ادامه با اشاره به حضور هيات هاي مختلف تجاري در دوران پسا برجام تصريح كرد: در حالي در پسا برجام شاهد حضور هيات هاي مختلف تجاري به ايران بوديم كه دولت و بخش خصوصي برنامه پشتيباني مشخصي از سوي بخش خصوصي تدوين نشد.

پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم