جمعه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ | Friday, 27 April 2018
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۱۷ تير ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۰۸۱۱
ادامه حواشی واگذاری پالایشگاه کرمانشاه
واگذاری پالایشگاه کرمانشاه در این روزها بسیار پر سر و صدا شده و نامه مجمع نمایندگان استان و ادعای رانتی بودن این واگذاری ابهامات و حواشی بسیاری در بر داشته است.

به گزارش اکوتیتر، ماجرای واگذاری پالایشگاه کرمانشاه از سال گذشته تا کنون یکی از پرتکرار ترین اخبار رسانه ها و شبکه های اجتماعی استان کرمانشاه و حتی کشور بوده است.

برخی کارشناسان و نمایندگان مجلس در اظهارات مختلف معتقد هستند روند واگذاری این پالایشگاه و قیمت نهایی فروش آن عادلانه نیست و بر همین اساس اخباری مانند فروش پالایشگاه به قیمت متری ۲۰۰ هزار تومان بارها رسانه ای شده است.

این در حالی است که بی تفاوتی ظاهری در میان مدیران ارشد استان کرمانشاه و ناتوانی و عدم شیخوخیت آنها برای حل و فصل موضوعی که حدود یکسال است در حوزه مدیریت استان در جریان است توجیهی ندارد.

دلیل ادعای واهی رانت خواری چیست؟
گفتنی است چند روزی است که نامه مجمع نمایندگان استان کرمانشاه به وزیر اقتصاد که مربوط به تاریخ ۱۴ دی ماه سال قبل است در رسانه ها منتشر شده که انتشار آن سوالات و ابهامات بسیاری برای مردم  به وجود آورده است.

در این باره دکتر هادی نوروزی به اکوتیتر می گوید: حاشیه اول مربوط به جعلی خواندن این نامه از سوی برخی نمایندگان استان بود که در ادامه یک عضو مجمع نمایندگان استان تایید کرد که متن نامه را او نوشته است.

این پژوهشگر اقتصادی می افزاید: متن این نامه نمایندگان علاوه بر درخواست شفافیت روند واگذاری حاوی نکاتی مانند تایید تلویحی قیمت واگذاری و تاکید بر اهلیت یکی دیگر از متقاضیان خرید است که شائبه حمایت امضا کنندگان نامه از فردی را به ذهن متبادر می کند که پالایشگاه به او واگذار نشده است.

به گفته نوروزی ،متن نامه مورد بحث که توسط وزیر در کمیسیون اقتصادی مجلس قرائت شد قیمت عرضه پالایشگاه در فرابورس را تایید و قانونی و شفاف می داند. این در حالی است که قیمت واگذاری پالایشگاه در مزایده (پس از ناکامی واگذاری در فرابورس) که اکنون به آن اعتراض وجود دارد بالا تر از قیمت عرضه شده در فرا بورس است.

حال سوال این است که مگر این پالایشگاه به قیمت ۳۰ میلیارد تومان بیشتر از آنکه نمایندگان استان مدنظر داشتند ( با استناد به نامه ۱۴ دی ماه مجمع نمایندگان به وزیر اقتصاد) به فروش نرفته، پس چرا ادعای واهی رانت خواری را مطرح می کنند؟!

سوال آخر از اعضای مجمع نمایندگان استان این است که اگر شرکتی در این استان به فردی غیر از افراد موردنظر نمایندگان واگذار شود، باید جنجال آفرینی کرد؟!

پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم