جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ | Friday, 23 February 2018
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۰ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۲۹۶۸
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۶ سنت، معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۵۰ دلار و ۵۶ سنت رسید.
نفت به کانال ۵۰ دلار بازگشت

به گزارش اکوتیتر به نقل از رویترز، گمانه زنی ها در مورد کاهش ذخایر نفت آمریکا و کند شدن میزان رشد تولید نفت شیل موجب شد تا قیمت نفت امروز با افزایش مواجه شود و در نزدیکی بالاترین رقم 8 هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود باقی بماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 36 سنت، معادل 0.7 درصد افزایش به 50 دلار و 56 سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز بیش از 3 درصد رشد را تجربه کرد.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 46 سنت، معادل یک درصد افزایش به 48 دلار و 35 سنت رسید.

بر اساس آمارهای انستیتوی نفت آمریکا، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته و همزمان با افزایش تولید پالایشگاه ها به شدت کاهش یافت، در حالی که میزان ذخایر بنزین آمریکا افزایش داشت.

میزان ذخایر نفت خام در هفته منتهی به 21 جولای با 10.2 میلیون بشکه کاهش به 487 میلیون بشکه رسیده، در حالی که انتظار می رفت تنها 2.6 میلیون بشکه کاهش داشته باشد.

دیگر عامل تقویت قیمت نفت، اعلام عربستان مبنی بر محدود کردن صادرات نفت خود به 6.6 میلیون بشکه در روز در ماه آینده میلادی است که در صورت تحقق، حدود یک میلیون بشکه نسبت به یک سال قبل کاهش خواهد داشت.

نیجریه نیز موافقت کرده تا با محدود کردن یا کاهش تولید خود از 1.8 میلیون بشکه، به محض اینکه تولیدش در این سطح به ثبات برسد، به توافق کاهش تولید بپیوندد.

اما به عقیده ریک اسپونر، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس، روند افزایش فعلی قیمت نفت احتمالا در اوایل کانال 50 دلار متوقف خواهد شد. وی افزود: «در حالی که ما داریم به 50 دلار نزدیک می شویم و در اوایل کانال 50 دلار قرار داریم، این سطح قیمتی است که در صورت تداوم می تواند موجب افزایش بیشتر تولید نفت شیل آمریکا شود.»

پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم