پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ | Thursday, 19 July 2018
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۴ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۴۲۹۸
مدیرعامل شرکت در جلسه معارفه اعلام کرد؛
جلسه معارفه شرکت مبین وان کیش با شفاف شدن در خصوص آخرین وضعیت مالی و برنامه های آینده برگزار و اعلام شد تا 2 روز آینده 10 درصد سهام این شرکت در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.
به گزارش اکوتیتر، مدیرعامل این شرکت در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا مبین وان کیش جزو شرکت های تحریم شده از سوی امریکا و اتحادیه اروپا است، اظهار داشت این شرکت در لیست تحریم ها قرار ندارد و هیچ گونه آسیبی برای آینده سهامداری آن وجود ندارد و تعاملات این شرکت در بازار داخلی و خارجی بر اساس اهداف تعریف شده عملیاتی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، معاون توسعه کسب و کار شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران اخذ مجوز Air Media WIFI به عنوان اولین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده این خدمت در صنعت هوایی کشور را مهم‌ترین دستاورد سال 96 مبین‌ وان عنوان کرد و گفت: تجمیع‌کنند‌ه‌ خدمات ارزش افزوده، سامانه نمایش درخواستی (VOD) و مجوز Air Media WIFI مجوزهایی است که مبین وان کیش در طول این سال‌ها اخذ کرده است.

بیست و چهارمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» مربوط به تشریح وضعیت شرکت مبین وان کیش در حالی در فرابورس برگزار شد که در این نشست ضمن حضور خبرنگاران متعددی از رسانه‌های خبری، نمایندگانی از شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و پردازش اطلاعات مالی نیز حضور یافتند تا ابعاد و زوایای فعالیت و عملکرد این شرکت بیش از پیش مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

در ابتدای این نشست خبری معاون توسعه کسب و کار شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران در خصوص محور فعالیت این هلدینگ و شرکت زیرمجموعه آن یعنی مبین وان کیش که با نماد «اوان» در بازار فرابورس درج شده است، به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: شرکت مبین‌وان کیش زیرمجموعه‌ی هلدینگ گسترش الکترونیک مبین ایران وابسته به گروه توسعه اقتصادی تدبیر بوده و منابع و منافع حاصل از فعالیت شرکت‌های زیرمجموعه گروه توسعه اقتصادی تدبیر، زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در امور عام المنفعه، با هدف کاهش فقر در توسعه کارآفرینی از طریق ساماندهی سرمایه‌های خرد، امور خدمات رفاه همگانی، تقویت اقتصادی مناطق کمتر توسعه یافته، ساخت مدرسه و توسعه زیرساخت‌های مناطق کم‌برخوردار صرف می‌شود.

اهداف و استراتژي ها
وی استراتژي گسترش الکترونیک مبين ايران برای خروج از شركت‌ها را شامل مراحلی همچون «اخذ و تصویب ایده»، «تشکیل واحد کسب و کار استراتژیک (SBU)»، «ایجاد شرکت» و «بلوغ شرکت و استراتژی خروج» دانست.

به گفته اعلایی در مرحله اخذ و تصویب ایده با اشخاص حقیقی یا حقوقی صاحبان ایده یا طرح، جلسات ابتدایی برای بررسی طرح توجیهی شامل ابعاد فنی، حقوقی، اقتصادی برگزار می‌شود و در صورت پذيرش ريسك‌ها و تصویب به منظور حمایت‌های مادی و معنوی بیشتر وارد مرحله بعد می‌شود.

معاون توسعه کسب و کار شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران همچنین در خصوص تشکیل واحد کسب و کار استراتژیک (SBU) گفت: پس از تصويب طرح يا ايده لازم است ساختار اجرايي در قالب SBU تشكيل اقدامات مربوطه به منظور پيگيري امور و اخذ مجوزهاي لازم از مراجع ذيربط، انتخاب شود که در اين مرحله اخذ مجوزها و عقد قراردادهاي احتمالي صورت مي‌گيرد.

وی به تشریح اقداماتی نیز که در مرحله ایجاد و بلوغ شرکت و استراتژی خروج صورت می‌گیرد پرداخت و افزود: پس از اخذ مجوزها و عقد قرارداد، SBU وارد يك مرحله جديد از فرآيند بلوغ خود مي‌شود و از اين پس در قالب شركت و ذيل قانون تجارت به صورت مستقل اجراي پروژه را دنبال می‌کند، حمايت‌هاي مادي و معنوي مبين ایران همچنان به موقعيت شركت‌ها كمك می‌کند و پس از بلوغ اقتصادي و مالي شركت‌ها، مبين ایران دو استراتژي خروج يا نگهداري را در پيش رو دارد كه با توجه به سياست‌هاي استراتژيك خود نسبت به آن تصميم‌گيري مي‌کند.

اعلایی تبدیل شدن به بزرگترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات نوین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را چشم‌انداز این هلدینگ و کمک به ارتقای سطح دانش جامعه و بهبود کیفیت زندگی، ارائه خدمات در حوزه آموزش الکترونیکی و توسعه سرویس‌ها و خدمات استریمینگ (تکنولوژی مورد استفاده برای ارائه محتوا معمولا صوتی و ویدئویی)، مهمترین ماموریت‌های آن عنوان کرد.

جزییات فعالیت ها
معاون توسعه کسب و کار شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران در بخش دیگری از این نشست به بیان دستاوردها و مهمترین عناوین عملکردی این شرکت از سال 89 تاکنون پرداخت و در این زمینه بیان کرد: در سال 89 با مشارکت هلدینگ گسترش الکترونیک مبین ایران و وان ایتالیا، شرکت مبین وان کیش تاسیس شد که فعالیت‌های آن به انعقاد قرارداد همکاری با شرکت مخابرات ایران و دریافت امتیاز هشت ستاره انجامید.

 همچنین در سال 90، نخستین مجوز تجمیع‌کنندگی از همراه اول و راه‌اندازی نخستین سرویس ارزش‌افزوده پیامکی دریافت شد.

به گفته وی سال 91 برای این شرکت سال تثبیت بازار بوده و با تامین‌کنندگان محتوا و توسعه بازار قراردادهایی عقد شده و همچنین در سال 92 کل سهام آن توسط شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران از شرکت وان ایتالیا خریداری شده است.اعلایی با بیان اینکه در سال گذشته مبین وان کیش در بازار فرابورس پذیرش‌شده است، دریافت مجوز نشر برخط و راه‌اندازی سرویس 208 ستاره را جزو دیگر محورهای عملکردی این شرکت برشمرد.

همچنین اخذ مجوز Air Media WIFI به عنوان اولین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده این خدمت در صنعت هوایی کشور را مهم‌ترین دستاورد سال 96 مبین‌ وان عنوان کرد و افزود: تجمیع‌کنند‌ه‌ خدمات ارزش افزوده، سامانه نمایش درخواستی (VOD) و مجوز Air Media WIFI مجوزهایی است که مبین وان کیش در طول این سال‌ها اخذ کرده است.

وی خدمات این شرکت را آموزش الکترونیک، استریم صوت و تصویر، خدمات تلفن ثابت خدمات ارزش افزوده همراه اول ذکر کرد و توضیح داد: در زمینه استریمینگ یا همان تکنولوژی مورد استفاده برای ارائه محتوای معمولا صوتی و ویدئویی نیز این شرکت دارای مجوز (Video on Demand) یا همان سامانه نمایش درخواستی بوده و دارای دو محصول «بینتو» و «فینال» با طیف مخاطبین گسترده برای دسترسی به محتوای دیجیتال متن، صوت و تصویر روی تمامی دستگاه‌هاست. ضمن آنکه یکی از سرویس‌دهنده‌های اصلی VOD/AOD نیز به شمار می‌رود.
پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم