تاریخ انتشار: ۱۸:۲۴ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۴۴۰۹
شاخص بورس در جریان معاملات امروز سه شنبه بازار سرمایه ۲۸ واحد رشد کرد.
رشد 28 واحدی شاخصبه گزارش اکوتیتر،  در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۴۶۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۲۱۲ میلیارد تومان در ۴۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۸ واحدی در ارتفاع ۸۱ هزار و ۳۱۳ واحد قرار گرفت.
 
بیشترین تاثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای حکشتی، کگل و کچاد شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فارس، اخابر و خپارس با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.
 
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹ واحد و شاخص‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۲۵ و ۲۹ واحد رشد کردند و شاخص‌های کل (هموزن) ۵۶ واحد، قیمت (هموزن) ۴۳ واحد و آزاد شناور ۲۵ واحد کاهش یافتند.
 
بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲۷۱ میلیون ورقه به ارزش ۱۰۳ میلیارد تومان در ۲۵ هزار نوبت، آیفکس ۲.۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۹۲۲ واحد قرار گرفت.

معامله 34 هزار تن مواد پلیمری در بورس کالا

گفتنی است تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالا نیز معامله 34 هزار و 653 تن انواع مواد پلیمری را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، در این روز یک هزار و 270 تن قیر، 6 هزار تن وکیوم باتوم، 2 هزار تن لوب کات، 940 تن گوگرد، یک هزار و 12 تن اسلاک واکس نیز در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی داد و ستد شد.

همچنین ، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز شاهد معامله یک هزار و 180 تن شمش هزار پوندی آلومینیوم و 4 هزار و 320 تن سبد میلگرد، شمش فولاد و ورق گرم در گروه فولاد بود.

براساس این گزارش، 200 تن عایق رطوبتی و 2 هزار و 250 تن انواع قیر نیز در تالار صادراتی مورد معامله قرار گرفت.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران شاهد داد و ستد 563 تن جو دامی در قالب طرح قیمت تضمینی، 7 هزار و 250 تن گندم خوراکی، 2 هزار و 300 تن شکر سفید، 100 تن روغن خام، 300 تن ذرت دانه ای و یک هزار و 215 تن جو دامی بود.

پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم