چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ | Wednesday, 24 April 2019
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۵۳۶۵
شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه اعلام کرد که یک موافقتنامه ۷ میلیارد دلاری با شرکت دولتی زاروبژنفت روسیه و هلدینگ سرمایه گذاری غدیر ایران برای حفاری نفت و گاز در ایران منعقد کرده است.
قرارداد نفتی ۷میلیارد دلاری از سوی ترکیه و روسیه با ایران

به گزارش اکوتیتر، شرکت یونیت طی بیانیه‌ای اضافه کرد، ۳ شرکت ۷ میلیارد دلار در زمینه حفاری سرمایه گذاری کرده اند که این حفاری ها در ۳ میدان نفتی و یک میدان بزرگ گازی در ایران انجام خواهد شد.

یونیت اینترنشنال اعلام کرد که ذخیره کل این سه میدان نفتی ۱۰ میلیارد بشکه برآورد شده است و این میادین به تولید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه خواهند رسید. در این بیانیه همچنین گفته شده است که میدان گاز طبیعی دارای ظرفیت تولید سالیانه ۷۵ میلیارد متر مکعب است.

این بیانیه می‌گوید کنسرسیوم این ۳ شرکت قادر است در سایر مناطق ایران هم حفاری کند.

یونیت اینترنشنال می‌گوید که گاز طبیعی استخراج شده از حفاری‌ها معادل ۱.۵ برابر حجم ۵۰ میلیارد متر مکعب گاز وارداتی سالیانه ترکیه خواهد بود. این شرکت اضافه می‌کند که ذخایر این میدان گازی برای تامین تقاضای ۱۵۰ سال آینده ترکیه هم کافی خواهد بود.

یونیت اینترنشنال می‌گوید که هر ۳ شرکت به عنوان شرکایی مساوی این قرارداد را امضا کردند و این اولین قرارداد ۳جانبه‌ای است که یک شرکت ایرانی با شرکای خارجی امضا می‌کند.

پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم