جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ | Friday, 22 February 2019
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۶۰۴۷
سرپرست گمرک ایران اعلام کرد؛
سرپرست گمرک از حل مشکلات صادرکنندگان در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خبرداد و گفت: به زودی صادرات کشور به قطر و روسیه ساماندهی می‌شود.
ساماندهی صادرات کشور به قطر و روسیه

به گزارش اکوتیتر، فرود عسگری گفت: در برنامه جدیدی که برای تعامل و تسهیل صادرات در پیش گرفته ایم مقرر شده تا مشکلات صادرکنندگان در مواردی که به گمرک مرتبط است رفع شود و در مواردی که فراسازمانی است نتایج جمع بندی و به شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ارائه شود که خوشبختانه در حال حاضر دکتر کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در راس این شوراست و علاوه بر مسائل بانکی و بیمه ای ، کاملا به حوزه صادرات اشراف دارد و به بیانی دیگر می تواند ضمانت حل مشکلات مطرح شده در این نشست ها تلقی گردد ، ضمن اینکه دکتر کرباسیان ارتباطات بسیار خوبی با دکتر شریعتمداری وزیر صنعت ، معدن و تجارت دارند و با تعامل و همدلی می توانند گره های صادراتی را باز کنند.

وی در ادامه گفت: فضا برای تعامل گمرک با بخش خصوصی باز است و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد ، ضمن اینکه گمرک ایران به صورت روزانه با اتحادیه ها و تشکل های بخش خصوصی در ارتباط است و حتی ارزش گذاری کالاها در چارچوب همین تعاملات و ارتباطات به روزرسانی می شود .

سرپرست گمرک ایران در نشست تخصصی با تشکل ها و سازمان های همجوار از همکاری گمرک و وزارت صنعت برای تسهیل هر چه بیشتر صادرات غیرنفتی خبر داد و با اشاره به ماده 3 قانون امور گمرکی گفت: از آنجایی که بالا بودن هزینه های حمل و نقل از عمده ترین مشکلات صادرکنندگان است ماده 3 به ما اجازه می دهدبا همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت به هزینه های وصول شده در صادرات سامان دهیم. 

عسگری مشکلات و مسایل مطرح شده در این نشست را بسیار مهم و تاثیر گذار ارزیابی کرد و گفت:در زمینه حمل و نقل و چنانچه نیاز به ورود کامیون و کانتینر است، گمرک  برای تسهیلات در زمینه حقوق ورودی آماده همکاری است.

سرپرست گمرک ایران با اشاره به اینکه بخش عمده ای از مشکلات صادرکنندگان در حوزه امور گمرکی  با آسان سازی رویه های صادرات طی هفته های اخیر و الکترونیکی شدن تشریفات صادرات حل شده ؛ دعوت از مقامات و مسئولان سازمان های همجوار در نشست های تخصصی گمرک را حل هر چه سریع تر مشکلات و چالش های صادرکنندگان غیرنفتی عنوان کرد. 

فرود عسگری در خصوص مشکل صادرکنندگان به عراق و افغانستان با اشاره به دیپلماسی موفق وزارت امور خارجه به صادرکنندگان اطمینان داد این مسئله با همکاری وزارت امور خارجه به زودی حل خواهدشد. وی همچنین از ساماندهی صادرات به قطر و روسیه خبر داد .

سرپرست گمرک ایران در این نشست به شرایط مطرح شده از سوی عراق برای اندازه های بسته بندی میوه اشاره کرد و گفت: این شرایط به صادرکنندگان اعلام شده است و از آبان اجرایی خواهد شد و امیدواریم که صادرکنندگان به این مسئله توجه داشته باشند.

فرود عسگری در بخش دیگری از سخنانش به فعالان اقتصادی مجاز اشاره کرد و توضیح داد: ما برای این صادرکنندگان تسهیلات ویژه ای ایجادکرده ایم و کالای آنها بدون ارزیابی و کارشناسی در مسیر سبز به مرز ها هدایت می شود.

عسگری ادامه داد: مسائل مطرح شده در جلسات در اختیار وزیر اقتصاد قرار خواهد گرفت و در حال حاضر با ارتباطات خوبی که میان وزاری اقتصاد و صنعت وجود دارد و هم چنین اشراف کاملی که آقای کرباسیان در گمرک دارند می توانیم به حل مشکلات مطرح شده امیدوار باشیم.

پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم