پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ | Thursday, 13 December 2018
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - ۱۲ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۷۱۳۶
با امضای تفاهم نامه ای، شرکت نفتی لوک اویل روسیه مطالعاتی اکتشافی در بخش ایرانی دریای خزر انجام می دهد.
ایران و روسیه تفاهم‌نامه نفتی امضا کردند
به گزارش اکوتیتر، «بیژن زنگنه» وزیر نفت کشورمان که عصر روز گذشته تهران را به‌منظور شرکت در نوزدهمین نشست وزارتی مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) به مقصد مسکو ترک کرده بود، شب گذشته در مسکو با «واگیت الکپروف» مدیرعامل شرکت نفتی لوک اویل روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست که با حضور سفیر ایران در روسیه انجام شد، دو طرف بر گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف نفتی تاکید کرده و شرکت روسی برای همکاری در مطالعات و توسعه میادین نفتی و گازی ایران ابراز تمایل کرد.

مدیرعامل لوک اویل تاکید کرد که برای گسترش همکاری‌های نفتی در بخش‌های مختلف، علاقه دو جانبه وجود دارد و زنگنه نیز با تاکید بر اهمیت همکاری‌های نفتی ایران و روسیه، نشست GECF در مسکو و همچنین هم‌افزایی دو کشور در این عرصه ها را برای تقویت همکاری‌ها تاثیرگذار برشمرد.

در حاشیه این دیدار، تفاهم نامه ای بین شرکت لوک اویل روسیه و شرکت نفت خزر ایران به منظور انجام مطالعات اکتشافی روس ها در بخش ایرانی دریای خزر به امضا رسید.

«محسن دلاویز» مدیر عامل شرکت نفت خزر در این خصوص گفت: این تفاهم‌نامه پس از مذاکرات چند ماهه با لوک اویل با هدف انجام مطالعات اکتشافی در حوزه جنوبی دریای خزر امضا شده است.
برچسب ها: تفاهم نامه
پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم