يکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ | Sunday, 23 September 2018
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۱۷ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۷۲۴۲
در پی اقدامات کره شمالی صورت گرفت
نگرانی از اقدامات کره شمالی موجب افزایش تقاضای فلز زرد شده و طی آن خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت جهانی طلا صبح روز دوشنبه به بالاترین سطح خود در بیش از یک هفته اخیر رسید.
تضعیف دلار و گرانی طلا در جهان
به گزارش اکوتیتر، نوسانات در بازارهای طلا، نفت و ارز بیش از بیش در این روزها مشهود است و طبق گفته کارشناسان و تحلیلگران این هیجانها ناشی از اقدامات کره شمالی در مقابل امریکاست.

قیمت طلا از کمترین رقم در ۲ ماه گذشته به علت نگرانی ناشی از اخبار مربوط به آماده شدن کره شمالی برای آزمایش یک موشک دوربرد و همچنین کاهش ارزش دلار فاصله گرفت و هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 8.46 دلار افزایش 1276.68 دلار معامله شد.

در این باره  تای وانگ، رئیس بخش فلزهای گران بهای بازارهای سرمایه بی‌ام‌اُ در نیویورک گفت: «گزارش آزمایش موشکی کره شمالی که به می‌تواند به سواحل امریکا برسد به همراه تضعیف ارزش دلار سبب شد تا طلا از کمترین قیمت دو ماه گذشته فاصله بگیرد.»

بر اساس این گزارش قیمت آنی یا تحویل فوری طلا صبح امروز در بازار لندن پس از آنکه بالاترین سطح خود از 29 سپتامبر (هفت مهر) را تجربه کرد در ساعت 03:57 به وقت گرینویچ با 0.5 درصد افزایش نسبت به جمعه گذشته، به سطح یک هزار و 282 دلار و 39 سنت در هر اونس رسید.

قیمت آتی طلا در بازار کامکس آمریکا نیز در ساعت یاد شده با 0.8 درصد افزایش به یک هزار و 284 دلار و 80 سنت رسید.

نرخ برابری دلار در برابر ین صبح امروز ثابت ماند و هر دلار در برابر 112.63 ین خرید و فروش شد، اما نگرانی بازار از آزمایش موشکی کره جنوبی، هنوز کمتر از رکورد هفته گذشته 113.11 آن است.

ریسک ژئوپلیتیکی تقاضای دارایی های مطمئن از جمله طلا و ین ژاپن را افزایش می دهد.

رهبر کره شمالی ساعاتی پس از آنکه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفت که در برخورد با کره شمالی تنها یک چیز موثر است، اظهار کرد: سلاح هسته ای، قدرت بازدارنده ای است که اقتدار این کشور را تضمین می کند.

گفتنی است در بازار لندن همچنین نقره با 0.8 درصد افزایش به بهای 16 دلار و 91 سنت، پلاتین با 0.4 درصد افزایش به قیمت 916 دلار و 24 سنت و پالادیم با 0.4 درصد افزایش به بهای 923 دلار و 50 سنت معامله شد.

این در حالی است که دیروز یکشنبه در بازار طلای داخلی هم هر گرم طلای ۱۸ عیار در آستانه ۱۲۳ هزار تومان قرار گرفت و هر مثقال طلا به بیش ۵۳۲ هزار تومان رسید. همچنین هر اونس طلا در بازار جهانی بدون تغییر ۱۲۷۷ دلار و ۱۰ سنت داد و ستد می‌شود. 
پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم