پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ | Thursday, 13 December 2018
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۲۴ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۷۴۱۵
سفیر دانمارک در تهران:
سفیر دانمارک در تهران با اشاره به روابط دیرینه ایران و کشورش، گفت: این دو کشور با توجه به ظرفیت های موجود، زمینه فعالیت مشترک بسیاری دارند.
ایران و دانمارک زمینه فعالیت مشترک بسیاری دارند
به گزارش اکوتیتر، دنی عنان روز دوشنبه در بازدید از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس، ضمن ابراز تعجب از فعالیت این صنعت در ایران ، اظهار داشت: فعالیت ایران در این حوزه بسیار مهم، در این مقطع برای من بسیار جالب است.

وی مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران را ظرفیتی مهم و ارزشمند برای فعالیت مشترک دانست و گفت: با توجه به تردد بالای 50 هزار فروند کشتی در تنگه هرمز و نیاز آنها به انجام تعمیرات دوره ای سالانه ، می توان به صورت مشترک و با بهره مندی از ظرفیت های موجود، این نیاز را برطرف کرد.

عنان با اشاره به علاقمندی سرمایه گذاران حوزه صنایع دانمارک برای سرمایه گذاری در ایران، تاکید کرد: امنیت پایدار ایران از جمله مهمترین دلایل این علاقمندی می باشد.

وی اظهار کرد: با توجه به این مساله ما با انجام سفرهای استانی به مناطق مختلف ایران، ظرفیت سنجی برای توسعه روابط تجاری و صنعتی مشترک با ایران را دنبال می کنیم.

عنان خاطرنشان کرد: سال گذشته مراودات تجاری و اقتصادی دانمارک با ایران یک رشد 55 درصدی داشته اما ظرفیت بیشتری برای توسعه این روابط وجود دارد.

سفیر دانمارک در تهران در جریان این بازدید خاطرنشان کرد: تبادل دانش و تجهیزات مهندسی دریایی بین ایران و دانمارک را بررسی می‌کند.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با دارا بودن پنج هزارنیروی با تجربه و حدود چهاردهه فعالیت با مساحتی افزون بر یکهزارو 100 هکتار از جمله 380 هکتار حوضچه آرامش، با هدف تعمیر انواع شناور، طراحی، ساخت و نصب انواع سازه های فراساحلی در 37 کیلومتری غرب شهر بندرعباس قرار دارد.

از مهم ترین مزایای آن به وجود منطقه ویژه اقتصادی کشتی‌سازی خلیج فارس، ارائه خدمات پشتیبانی به تمام واحدهای مجتمع، اسکله های تخلیه و بارگیری، انتقال و صادرات محصولات نفتی و مواد معدنی، ارائه خدمات انبار داری و برخورداری از تسهیلات منطقه ویژه اقتصادی اشاره شده است.

شرکت‌های زیرمجموعه ایزایکو نیز صنایع کشتی سازی بحر گسترش هرمز، صنایع کشتی سازی ندیم گسترش هرمز، مبین سازه گستر خلیج فارس، گروه تامین تجهیزات شفق هرمز، عظیم گسترش هرمز و بحر گسترش هرمز اعلام شده اند.

سفیر دانمارک در جریان سفر به استان هرمزگان، ظهر یکشنبه نیز دیداری با فریدون همتی استاندار انجام داد و از تمایل کشورش برای توسعه روابط با ایران خبر داد.

میزان رشد صادرات امسال ایران به کشورهای اروپایی 375 درصد بود، که در این میان دانمارک افزایش 55 درصدی را تجربه کرده است.
پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم