تاریخ انتشار: ۰۷:۱۸ - ۲۰ مهر ۱۳۹۷
کد خبر: ۱۹۰۸۹
در گزارش زیر، دیدار‌های دوستانه تیم ملی فوتبال ایرن و ۹ تیم برتر دیگر آسیا را با یکدیگر بررسی کردیم که به شرح زیر است.

به گزارش اکوتیتر : دور جدید تمرینات تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روشدرحالی از 13 مهر آغاز شد که شاگردان کی روش باید برای تقابل دوستانه با بولیوی در روز 24 مهرماه آماده شوند. به جز مرتضی پورعلی گنجی مدافع باشگاه یوپن بلژیک که به دلیل مصدومیت در تمرینات حضور ندارد و در ساختمان پک ( PEC ) تمرین می کند، تمامی بازیکان در تمرینات حاضر هستند و زیر نظر کادرفنی تیم ملی کارهای تاکتیکی و هوازی انجام می دهند.

مقایسه بازی‌های دوستانه ایران با مدعیان آسیایی/

شاگردان کی روش که پس از پایان رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و تقابل با تیم های مراکش، اسپانیا و پرتغال، در صدد هستند تا پس از ۴۲ سال طلسم قهرمانی در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات را قطع کنند و فوتبالدوستان هم انتظارات زیادی از یوزهای کشورمان دارد اما در فیفادی ( روز برگزاری بازی های ملی ) ماه های مهر و آبان، فرصت برگزاری دو بازی دوستانه را از دست دادیم و درحالیکه می توانستیم ۴ بازی تدارکاتی برگزار کنیم اما تنها به دیدار مقابل ازبکستان، حریف دوستانه همیشگی مان و بولیوی که قرار است ۲۴ مهر در ورزشگاه آزادی برگزار شود، بسنده کردیم و این درحالیست که دیگر رقبا مانند ژاپن - کره جنوبی - استرالیا - عراق - عربستان - ازبکستان و امارات به شدت درحال آماده سازی هستند.

مقایسه بازی‌های دوستانه ایران با مدعیان آسیایی/

تیم ملی فوتبال فیفادی نخست ۱۹ و ۲۰ مهرماه را از دست داد اما قرار است ۵ روز دیگر به مصاف شاگردان سزار فاریاس برود و به همین دلیل بازی های دوستانه ۱۰ تیم نخست آسیا در رده بندی برترین تیم های جهان را بررسی کردیم که به شرح زیر است:

۱ - ایران: بازی اول فیفادی ندارد - بولیوی

۲ - استرالیا: بازی اول فیفادی ندارد - کویت

۳ - ژاپن:  پاناما - اروگوئه

مقایسه بازی‌های دوستانه ایران با مدعیان آسیایی/

 ۴ - کره جنوبی:  اروگوئه - پاناما

۵ - عربستان: برزیل - عراق

۶ - چین: هندوستان - سوریه

۷ - قرقیزستان: بازی اول فیفادی ندارد - مالزی

۸ - سوریه: بحرین - چین

۹  - امارات - هندوراس - ونزوئلا

۱۰ - کویت - بازی دوم فیفادی ندارد

مقایسه بازی‌های دوستانه ایران با مدعیان آسیایی/

البته تمامی بازیکنان و مربیان تیم ملی فوتبال از این وضعیت راضی نیستند و صحبت هایی را انجام دادند که در زیر می خوانید:

مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی فوتبال می گوید: بازی تدارکاتی با تیم فوتبال بولیوی در پیش داریم که فکر می‌کنم محک بسیار خوبی برای آمادگی ما در جام ملت‌های آسیا باشد. به علت مشکلاتی که وجود دارد در زمان‌های فیفادی تیم ملی ما می‌تواند ۲ بازی تدارکاتی داشته باشد، اما یکی از آن‌ها را همیشه از دست می‌دهیم. گفتن این حرف شاید بد باشد اما فکر می‌کنم ما به این اتفاق عادت کرده ایم. اگر می‌خواهیم در جام ملت‌ها موفقیت کسب کنیم با این روند به مشکل خواهیم خورد.

او در مورد انتظارات مردم و امکانات لازم برای تیم ملی گفت: عملکرد تیم ملی در چند سال اخیر بسیار خوب بوده است و انتظارات مردم کشور نسبت به این تیم زیاد شده است. اگر می‌خواهیم این انتظارات را برآورده کنیم باید حداقل امکانات استاندارد را داشته باشیم نه فقط امکانات اولیه مانند توپ و زمین.

هافبک تیم ملی درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی گفت: بازی‌های تدارکاتی خوب، برای موفقیت در یک تورنمنت یکی از نکات اصلی است. بازی‌های تدارکاتی تیم ملی یک معظل بزرگ است که باید رفع شود. ما در فیفا دی باید ۲ بازی برگزار کنیم، اما این اتفاق هیچ وقت رخ نمی‌دهد.

شجاعی در رابطه با عملکرد مسئولین گفت: اگر می‌خواهیم به موفقیت برسیم و در بازی‌های جام ملت‌های آسیا عملکرد خوبی داشته باشیم، همه باید در دست هم بدهیم و برای این اتفاق تلاش کنیم. تا الان این فقط مسئولان بوده اند که کارشان را به خوبی انجام نداده اند و باید انجام بدهند. کاری که آن‌ها باید انجام بدهند حمایت از تیم ملی و محیا کردن شرایطی برای تیم است که بتوانیم بازی‌های تدارکاتی خوبی داشته باشیم.

مقایسه بازی‌های دوستانه ایران با مدعیان آسیایی/

مهدی طارمی، مهاجم لژیونر تیم ملی ایران هم در این خصوص اظهار داشت: شرایط برای تیم ملی چندان محیا نیست و مشکلاتی وجود دارد که همه از آن اطلاع دارند و هزاران بار بیان شده است. تمام بازیکنان با دل و جان تلاش می‌کنند تا تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا آماده باشد و بتوانیم عنوان قهرمانی را بدست آوریم.

درباره اهمیت جام ملت‌های آسیا گفت: جام ملت‌ها برای ما اهمیت بیشتری نسبت به جام جهانی دارد، چون اینجا می‌توانیم پتانسیل خودمان را بهتر نشان دهیم. ایران مدت‌ها است که در این رقابت‌ها نتوانسته موفقیتی بدست آورد و تنها هدف ما در این رقابت‌ها قهرمانی است که این اتفاق فقط با کمک تمام مردم، بازیکنان و کادرفنی امکان پذیر است. امیدوارم این رقات‌ها سکوی پرتابی برای تیم ملی فوتبال کشورمان باشد.

امید ابراهیمی هم در این خصوص گفت: متاسفانه ما یک فیفا دی را از دست دادیم اما بولیوی حریف قدرتمندی است و بازی مقابل آن می‌تواند به تیم ملی ایران کمک کند. امیدوارم این بازی‌ها تا جام ملت‌ها ادامه داشته باشد و در نهایت در آن رقابت‌ها عملکرد موفقی داشته باشیم.

هافبک تیم ملی فوتبال ایران درباره بالا رفتن انتظار‌ها از این تیم برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا و شرایطی که اکنون در اردوی ملی پوشان کشورمان وجود دارد، بیان کرد: تیم ملی همیشه مشکلاتی داشته است و بهتر بود این مشکلات رفع می‌شد. قبل از جام جهانی هم مشکل داشتیم و الان هم چنین وضعیتی وجود دارد. امیدوارم در نهایت با همت بازیکنان، کادرفنی و تلاشمان موفق باشیم.

او افزود: تیم‌های دیگر آسیا خیلی راحت با تیم‌های بزرگ دنیا بازی می‌کنند، اما متاسفانه ما چنین شرایطی نداریم. با این وجود اتحاد، همدلی و غیرت بچه‌های ما کمک کرده است همیشه موفق باشیم. در جام جهانی عملکرد خوبی داشتیم و حس خوبی است که انتظار‌ها از ما بالا است، اما باید واقعیت را هم قبول کنیم که تیم‌های دیگر هم سخت کار می‌کنند.

مقایسه بازی‌های دوستانه ایران با مدعیان آسیایی/

آقاجانیان، مربی تیم ملی هم گفت: متأسفانه نمی‌توانیم با تیم‌های اروپایی بازی کنیم و با ارتباطاتی که کی‌روش داشته، توانستیم بازی تدارکاتی انجام دهیم. بازی با  ترینیداد و توباگو و ونزوئلا هم تقریبا قطعی و هماهنگ شده است اما با این وجود، دو زمان از فیفادی را از دست داده‌ایم و چیز خوبی نیست. همه توقع دارند و امیدوارم بتوانیم این توقع را برآورده کنیم. دوست داشتیم با تیم‌های بهتری بازی کنیم، همانطور که حریفان‌مان با تیم‌های خوبی بازی می‌کنند. این مسئله ارتباطی به شرایط مالی ندارد.

او افزود: پس از ماه نوامبر، اردویی را در ماه دسامبر در دبی خواهیم داشت و پیگیر هستیم آنجا هم بازی کنیم اما یکسری مشکلات وجود دارد. سطح تیم‌های آمریکای جنوبی بالا است و حداقل از برخی تیم‌های آسیایی بهتر هستند. تیم‌های آسیایی نمی‌توانند با تیم‌های اروپایی بازی کنند، چون لیگ‌های اروپایی آغاز شده است.

جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات از دی ماه ۱۳۹۷ آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران در گروه D با تیم های عراق، یمن و ویتنام همگروه است.

پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم