شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ | Saturday, 20 April 2019
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷
کد خبر: ۱۹۵۱۴
رئیس‌جمهور ترکیه گفت در گفت‌وگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود درباره انجام گشت‌زنی‌های مشترک در سوریه و وضعیت هالک‌بانک بحث و رایزنی کردند.
به گزارش اکوتیتر : رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه می‌گوید دونالد ترامپ وعده داده است تا تدابیر احتمالی آمریکا علیه یک بانک ترکیه‌ای که به دور زدن تحریم‌ها علیه ایران متهم است را بار دیگر بررسی کند.

رجب طیب اردوغان روز شنبه جزئیاتی از تماس تلفنی پنج‌شنبه گذشته خود با رئیس‌جمهوری آمریکا را مطرح کرد. این در شرایطی است که مناسبات تیره دو کشور در پی آزاد شدن یک کشیش آمریکایی زندانی در ترکیه رو به بهبودی می‌رود. 

اردوغان گفت مساله بانک دولتی هالک‌بانک را مورد گفت‌وگو قرار داده است. ترکیه تاکید دارد که بانک مذکور مرتکب نقض تحریم‌ها نشده است. رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: "ترامپ تاکید کرد که فورا وزرایش را برای بررسی این مساله مطلع می‌کند." با این حال مشخص نیست که ترامپ قصد دارد چه اقداماتی انجام دهد.

روسای جمهوری ترکیه و آمریکا همچنین درباره گشت‌زنی نظامی مشترک در منبج واقع در شمال سوریه بحث و تبادل نظر کردند. اردوغان همچنین گفت، به‌زودی در فرانسه با رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار خواهد داشت.
منبع: ایسنا
پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم