شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ | Saturday, 20 April 2019
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷
کد خبر: ۱۹۵۱۹
عراق در راستای عمل به تحریم‌های آمریکا همکاری‌ خود با دو شرکت "هواپیمایی سوریه" و شرکت "اجنحة الشام" را متوقف کرد اما شرکت‌های سوری این مساله را تکذیب کردند.
به گزارش اکوتیتر : عراق تعاملات خود با دو شرکت "هواپیمایی سوریه" و "اجنحة الشام" را در راستای عمل به تحریم‌های آمریکایی اعمال شده علیه این دو شرکت به اتهام حمایت از "تروریسم" متوقف کرد.

کمیته بلوکه دارایی‌های تروریست‌ها در عراق تصمیم به بلوکه دارایی‌های منقول و غیرمنقول شرکت هواپیمایی سوریه و شرکت هواپیمایی "اجنحة الشام" گرفت.

طبق نوشته روزنامه الوطن چاپ سوریه، تا این لحظه مسؤولان دولتی یا حزبی عراق واکنشی نسبت به این تصمیم نداشته‌اند اما شرکت هواپیمایی سوریه اعمال تحریم‌های مالی علیه شرکت‌های این کشور و بلوکه حساب‌های آنها از سوی عراق را تکذیب کرد.

طلال عبد الکریم، مدیر این شرکت اظهار داشت: شایعات منتشر شده درباره بلوکه حساب‌های این شرکت در عراق نادرست است زیرا این موسسه حساب‌های پولی در عراق ندارد که آنها بلوکه شوند.

وی افزود: پروازهای دو شرکت هواپیمایی سوریه و "اجنحة الشام" به مقصد عراق ادامه دارند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیر شرکت هواپیمایی سوریه در ادامه گفت: ما این تصمیم را تنها در شبکه‌های اجتماعی خواندیم و پروازهای سوریه ادامه دارند، یک هواپیما در بغداد و یکی در نجف به زمین نشست و پروازهای شرکت "اجنحة الشام" طبق برنامه بدون تغییر ادامه دارند.

عبد الکریم تاکید کرد: در صورتی که چنین تصمیمی گرفته شود، اصولش این است که به سفارت سوریه در بغداد اطلاع داده شود اما این اتفاق نیفتاده است.

شبکه المیادین نیز گزارش داد، این تصمیم از سوی نخست وزیری یا دولت عراق صادر نشده بلکه از سوی دفتر مبارزه با پولشویی صادر شده که نمی‌توان نقش آمریکا در این تصمیم را نادیده گرفت.

ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق چند روز قبل سفری به سوریه داشت و در آنجا از اجرایی شدن همکاری‌های دمشق و بغداد در تمامی زمینه‌ها و اقدامات عراق برای بازگرداندن سوریه به اتحادیه عرب سخن گفت.
منبع: ایسنا
پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم