شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ | Saturday, 23 March 2019
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۷ - ۱۵ آبان ۱۳۹۷
کد خبر: ۱۹۵۶۴
رئیس‌جمهور فرانسه ضمن انتقاد از خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد بر تشکیل یک «ارتش کاملا اروپایی» تأکید کرد.
به گزارش اکوتیتر : امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، با حضور در یک برنامه رادیویی درباره مسائل مختلفی از جمله سیاست‌های نظامی اتحادیه اروپا صحبت کرد.

رئیس‌جمهور فرانسه درباره موضوعاتی مانند خشونت در مدارس اروپا، انتخابات در اتحادیه اروپا گفتگو و در زمینه سیاست‌های نظامی کشورهای اروپایی برای ایجاد یک «ارتش کاملا اروپایی» تأکید کرد.

وی با بیان اینکه خروج آمریکا از «پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» بین مسکو و واشنگتن، امنیت اروپا را در معرض خطر قرار می‌دهد بر لزوم تشکیل یک «ارتش کاملاً اروپایی» تأکید کرد و خواستار حمایت اروپا از تهدیدهای «چین، روسیه و حتی آمریکا» شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در 20 اکتبر بدون ارائه هیچگونه سندی روسیه را  به نقض  «پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» متهم و اعلام کرد آمریکا به‌زودی از این پیمان خارج خواهد شد.

به گفته مکرون «اگر اتحادیه اروپا یک ارتش اروپایی نداشته باشد، قادر به حفاظت از منافع کشورهای عضو نخواهد بود. اروپا باید بدون وابستگی به آمریکا بتواند از خود دفاع کند.»

امانوئل مکرون همچنین به قدرت‌گیری جریان‌های راست‌ افراطی و ملی‌گرایی اشاره کرد که موجب «افزایش شکاف» بین کشورهای اروپایی شده است. وی پیش از این نیز شرایط کنونی کشورهای اروپایی را به دهه 1930 تشبیه کرده بود که جریان‌های راست افراطی در اوپا قدرت گرفتند، مکرون برای مقابله با موج ملی‌گرایی افراطی خواستار اروپایی قدرتمندتر شد.
پیشنهاد سردبیر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرونده ویژه
۱ / ۵
تصاویر منتخب2
۱ / ۴
مجلات معتبر اقتصادی2
۱ / ۲
فیلم2
اخبار خودرو-صفحه خبر
مناقصه و مزایده2
استخدام2
عکس
فیلم