یوتیوب ویژگی دوبله را برای یوتیوبر ها ارائه می کند

با بیش از 2 میلیارد کاربر از سراسر جهان، تقریبا عجیب است که متوجه شوید این ویژگی قبلاً وجود نداشته است. اما، اکنون اینجاست.

یوتیوب به طور رسمی ویژگی آهنگ‌های صوتی چندزبانه جدید خود را برای کاربران جهانی تولید کنندگان محتوای خود عرضه می‌کند. این ویژگی که قبلاً در مرحله آزمایشی خود بود و فقط برای سازندگان منتخب در دسترس بود، به YouTubers اجازه می‌دهد تا چندین آهنگ صوتی مختلف را در یک ویدیو آپلود کنند. این امکان را برای سازندگان محتوا فراهم می‌کند تا محتوای ویدئویی دوبله‌شده را ارائه دهند و آهنگ‌های صوتی بارگذاری‌شده این امکان را برای بینندگان خود فراهم می‌کند تا به زبان اصلی خود تماشا کنند.

به گفته یوتیوب، در میان گروه آزمایشی کوچک سازندگانی که این شرکت با آنها کار کرده است، نتایج بسیار مثبت بوده است. یوتیوب می گوید که سازندگان دیدند که بیش از 15 درصد از بازدیدهای آنها از ویدیوهای دوبله شده است که در ماه گذشته به زبانی غیر از زبان اصلی کانال تماشا شده است. در ماه ژانویه روزانه به طور متوسط دو میلیون ساعت ویدیوی دوبله شده در این پلتفرم تماشا می شد. و این یکی از بیش از 3500 ویدیوی دوبله شده است که در آن ماه روی پلتفرم آپلود شده است. تا کنون، حدود 40 زبان مختلف در سراسر ویدیوهای دوبله شده یوتیوب نمایش داده شده است.

برای تأکید بر این ویژگی بزرگ، یوتیوب همچنین ویدیویی را منتشر کرده است با محبوب‌ترین سازنده‌اش، آقای هیولا، که به جزئیات تجربه‌اش از کار با ویدیوهای دوبله شده به عنوان بخشی از آزمایش اولیه اشاره کرده.

سازندگان قبل از در دسترس بودن این ویژگی، محتوای ویدئویی دوبله شده را آپلود کرده‌اند. اما قبلاً، این یوتیوب‌برها باید یک ویدیوی جدید و جداگانه برای هر گزینه زبان آپلود کنند. اما اکنون، این گزینه های زبان را می توان در آپلود ویدیوی اصلی ارائه کرد.

اگر بیننده هستید، می‌توانید با کلیک کردن روی تنظیمات ویدیو (نماد چرخ‌دنده) در پخش‌کننده YouTube، بررسی کنید که آیا ویدیوی مورد علاقه‌تان دارای چند زبانه است یا خیر. اینجا جایی است که معمولاً گزینه‌هایی را در رابطه با کیفیت پخش ویدیو انتخاب می‌کنید، اما یک ویژگی آهنگ صوتی جدید را در ویدیوهای دوبله نیز مشاهده خواهید کرد. در پرانتز، یوتیوب به بینندگان اجازه می‌دهد تا بدانند چند گزینه زبان ارائه شده است و کاربران می‌توانند یکی را از منوی کشویی انتخاب کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

7 نمونه از مشاغل کوچک که بزرگ شدند

ش اسفند 6 , 1401
وقتی نوبت به یافتن یک ایده برنده برای یک کسب و کار کوچک می رسد، هیچ مسیر مشخصی وجود ندارد. برخی از کارآفرینان زمانی که به دنبال آن نیستند به یک مفهوم برخورد می کنند، در حالی که برخی دیگر ایده ها را تا زمانی که شکل درستی بگیرند، اصلاح […]

شاید برای شما جالب باشد

دسترسی های سریع