11 نکته کارآمد در خانه تکانی

همه از تمیز کردن متنفرند اما همه عاشق یک خانه تمیز هستند. آیا راهی سریع برای تمیز کردن وجود دارد؟

همه از تمیز کردن متنفرند اما همه عاشق یک خانه تمیز هستند. آیا راهی سریع برای تمیز کردن وجود دارد؟

بیشتر افراد مطمئن نیستند که ابتدا باید گرد و غبار را تمیز کنند، یا نمیدانند که آیا باید آشپزخانه را قبل از حمام تمیز کنند یا برعکس.

این راهنمای گام به گام را بر اساس سالها تجربه دنبال کنید تا بیشترین استفاده را از وقت خود داشته باشید.

نکات سریع خانه تکانی

1. کل خانه را تمیز کنید ، نه یک اتاق خاص

اگر یک مرحله را برای کل خانه انتخاب کنید (گرد و غبار ، جاروبرقی ، جابجایی) بسیار کارآمدتر است تا بصورت مجزا آشپزخانه ، حمام و سپس اتاق خواب را کامل تمیز کنید. انجام این کار شما را از احساس چرخه تمیز کردن بی پایان خلاص میکند.

2. تمام ابزارهای تمیز کردن خود را در یک جا جمع کنید

سعی کنید یک سطل یا هیچیزی داشته باشید که ابزار نظافت را درآن قرار دهید. شما در هنگام تمیز کردن وقت دنبال ابزار گشتن نخواهید داشت.

3. جمع و جور کردن وسائل

قبل از شروع تمیز کردن ، به اتاق به اتاق بروید و وسایل را جمع و جور کنید. هر چیزی که میبینید را جمع کنید و در جای خود قرار دهید.

4. گرد و غبار

قبل از شروع تمیز کردن گرد و غبار ، مطمئن شوید که پنکه های سقفی خاموش هستند. گرد و غبار خود را از قسمت بالای مبلمان و قسمتهای زیرین قفسه ها ، روی دستگیره ها ، قاب ها و صفحه های تلویزیون با تمرکز بیشتر پاک کنید. برای نواحی که به سختی قابل دسترسی است ، مانند پرده ها و قفسه های فوقانی ، یک پارچه میکرو فیبر را به انتهای یک جارو گره بزنید.

5. آینه ها و شیشه ها

از یک پارچه میکرو فیبر مرطوب استفاده کنید و به دنبال آن یک پارچه خشک در پاک کردن تمام آینه ها و سطوح شیشه داشته باشید.

6. ضد عفونی میزها و سطوح

اسطوح سخت را پاک کنید – از میزها، لوازم و کابینت گرفته تا تلویزیون و تلفن. شما باید برخی از این سطوح را ضد عفونی کنید ، به ویژه مواردی که ممکن است میکروب ها را به انگشتان و چهره های افراد منتقل کند. با مخلوط کردن یک چهارم فنجان سرکه سفید یا سیب با یک فنجان آب ، یک محلول ضد عفونی غیر سمی درست کنید.

7. تمیز کردن سینک و توالت

تمیز کننده را روی سینک آشپزخانه و سپس روی سینک های حمام ، وان و توالت اسپری کنید. بگذارید چند دقیقه بنشیند تا تمیز کننده وقت خود را برای حل خاک و لکه ها داشته باشد. سپس به آشپزخانه برگردید و شروع به شستشو کنید. فراموش نکنید که داخل مایکروویو را پاک کنید. توالت را در آخر تمیز کنید.

8. جارو

کف آشپزخانه و حمام را جارو کنید. از دورترین گوشه اتاق شروع کنید و به سمت در حرکت کنید. بعد از تمیز کردن هر بخش جارو را بشویید.

9. هنگام جارو برقی حرکت خود را ادامه دهید

نگران نباشید که هنگام جاروبرقی همه چیز در جای خود قرار ندارد. فقط به حرکت خود در اتاق ها و سالن ادامه دهید و همه نقاط را جارو بکشید.

10. به طور مرتب ابزارهای تمیز کردن خود را بشویید

بخشی که اغلب از تمیز کردن خانه نادیده گرفته می شود ، حفظ ابزارهای نظافت است. استفاده از جاروی و طی کثیف یا جارو برقی با کیسه پر وقت شما را خواهد گرفت.

11. گروهی تمیز کنید

تمیز کردن تیمی یکی از بهترین راه های تمیز کردن سریع خانه است. یک زمان را از قبل با خانواده خود برنامه ریزی کنید و وظایف را به هر شخص اختصاص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هکر های کلاه سفید در دنیای ارزهای دیجیتال و وب 3 چه می‌کنند؟

س اسفند 16 , 1401
بر اساس نظرسنجی اخیر Immunefi، هکرهای کلاه سفید عمدتاً برای حل مشکلات فنی کریپتو هک هایی انجام میدهند. این که آیا به آن اعتقاد دارید بستگی به خود شما دارد. روز پنجشنبه، Immunefi، یک پلتفرم پاداش پیدا کردن مشکلات برای وب 3 ، آمار جدیدی را منتشر کرد که نشان […]

شاید برای شما جالب باشد

دسترسی های سریع