چرا می خواهید ثروتمند شوید؟

وقتی در مورد ثروتمند شدن با مردم گفتگو میکنیم شاید بعضی ها در ابتدا نگاه خوبی به این حرف نداشته باشند و مثلا بگویند: “تو فقط می خواهی پول در بیاوری.” یا “پول همه چیز نیست.”

توجه کنید که ثروتمند بودن فقط جمع آوری مقادیر زیادی پول نقد نیست، بلکه به این موضوع مربوط می شود که می خواهید زندگی تان چگونه باشد.

وقتی به آینده مالی خود فکر می کنید، مهم است که از خود بپرسید: چرا می خواهم ثروتمند باشم؟

یک ثانیه وقت بگذارید و در مورد آن فکر کنید.

آیا می خواهید یک سبک زندگی مجلل داشته باشید؟ آیا دوست دارید مسافرت کنید؟ برای غذا خوردن در رستوران های خوب؟ برای رهایی از شغل 8 ساعته خود؟

من معتقدم واقعا مهم است که آگاهانه به این فکر کنید که چرا می خواهید ثروتمند شوید. اگر این کار را نکنید در مسابقه ای برای به دست آوردن پول بیشتر و بیشتر بدون اینکه دلیل آن را بدانید، درگیر خواهید شد. برای چه چیزی کار می کنید؟

پیدا کردن چرایی خود

در اینجا یک تمرین ساده وجود دارد که می توانید همین الان انجام دهید تا به شما کمک کند بفهمید که چرا می خواهید پول بیشتری کسب کنید. «من فقط می‌خواهم ثروتمند باشم» این پاسخ کافی و کاملی نیست. در مورد اینکه چه می خواهید، چرا آن را می خواهید و چگونه برنامه ریزی می کنید که به آنجا برسید، واضح صحبت کنید.

تعیین اهداف ثروت عملی

  • یک ساعت وقت بگذارید و یک دفترچه و خودکار بردارید.
  • اهداف پولی بلند مدت و کوتاه مدت خود را بنویسید.
  • به موضوعاتی که ظاهر می شوند توجه کنید – آیا روی اعداد دلخواه تمرکز می کنید (“من می خواهم یک میلیون دلار به دست بیاورم”) یا اهداف شما منعکس کننده هدف بزرگ تری هستند (“من می خواهم هر سال یک سفر بین المللی داشته باشم”)؟ این اهداف بزرگتر شالوده “چرا” شما را تشکیل می دهند.
  • در مرحله بعد، به تقویم خود نگاهی بیندازید – آیا به طور فعال وقت خود را صرف کار روی مهمترین اهداف روزانه خود می کنید؟
  • اگر نه، برنامه خود را طوری تنظیم کنید که شامل فعالیت هایی باشد که به شما در پیشبرد اهداف مالی کمک می کند.

گفتن این امر آسان و انجام آن سخت است، من توصیه های خود را در زیر گفته ام. و امیدوارم بتوانم از این چیزها برای توضیح اینکه چرا کار میکنم استفاده کنم.

من چرا می خواستم ثروتمند شوم

در یک جمله: من هرگز نمی خواستم به خاطر پول تصمیم بدی بگیرم (مثلاً ماندن در شغلی که دوست ندارم به دلیل پرداخت قسط ماشین).

اهداف بلند مدت کسب ثروت (به ترتیب):

  • به پدر و مادرم حقوق بازنشستگی بدهم که اگر نمی خواهند مجبور به کار نباشند.
  • سبک زندگی راحت و گاه پر زرق و برق را انتخاب میکنم.
  • تصمیمات شغلی را به این دلیل می‌گیرم که می‌خواهم، نه به خاطر پول در بیاورم.
  • با ملاقات حضوری با دوستانم در ارتباط باشید.

این یک فهرست از اینکه “چرا من نویسندگی میکنم” است. اگر چنین لیستی تهیه کنید و هر 6 ماه یکبار آن را بررسی کنید تا ببینید آیا به سمت اهداف خود حرکت می کنید، چه؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آمریکا یک موشک فراصوت را آزمایش کرد

ی اسفند 21 , 1401
به گزارش «اکوتیتر» به نقل از مهر، نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور یک موشک کروز پیشرفته فراصوت (ARRW) را در ۱۴ ماه مه با موفقیت آزمایش کرده است. پرتاب این موشک از ساحل جنوبی ایالت کالیفرنیا انجام شده است. «هیث کالینز» رئیس برنامه تسلیحاتی نیروی […]

شاید برای شما جالب باشد

دسترسی های سریع