156 میلیون آمریکایی با ماری جوانا قانونی زندگی می کنند

در طول سال گذشته، سه ایالت ایالات متحده قوانین جدیدی را تصویب کرده اند که ماری جوانا تفریحی را در مرزهای خود قانونی می کند. در ماه مه 2022، حشیش تفریحی در رود آیلند قانونی شد و همین اتفاق در میسوری در دسامبر سال گذشته رخ داد. در پی انتخابات 2022، که در آن رأی دهندگان مریلند سؤال 4 مریلند را تأیید کردند، استفاده تفریحی در آن ایالت نیز قانونی شد. با اضافه شدن رود آیلند، نیوهمپشایر – که در آن حشیش «فقط» برای مقاصد پزشکی غیرقانونی و قانونی است – اکنون تنها ایالت در نیوانگلند است که ماری جوانا تفریحی در آن قانونی نیست. میسوری به آلاسکا و مونتانا به عنوان یکی از معدود “ایالت های قرمز” که استفاده تفریحی را نیز قانونی کرده اند، می پیوندد.

در حال حاضر، با تایید این سه ایالت، استفاده تفریحی، بیش از 156 میلیون آمریکایی اکنون در ایالت هایی زندگی می کنند که در آن نگهداری و استفاده از ماری جوانا به شیوه ای مشابه با مشروبات الکلی قانونی شده است. این 47 درصد از جمعیت ایالات متحده است. اکنون گفتن “ماری جوانا یک ماده مخدر غیرقانونی در ایالات متحده است” نادرست است، همانطور که گفتن “سقط جنین در ایالات متحده غیرقانونی است” اشتباه است. واقعیت این است که چنین چیزهایی در برخی از مناطق ایالات متحده قانونی و در برخی دیگر غیرقانونی است.

نسبت جمعیت ایالات متحده بر اساس وضعیت قانونی شدن حشیش

نکته قابل توجه، رود آیلند نیز یکی از تعداد فزاینده ایالتی است که در آن حشیش تفریحی از طریق روند قانونی قانونی شده است و نه از طریق همه پرسی سراسری یا طرح های رای دهندگان. در ابتدا، قانونی‌سازی تفریحی تنها از طریق ابتکارات رأی‌دهندگان امکان‌پذیر بود، زیرا قانون‌گذاران خود از تأیید قانونی شدن خودداری می‌کردند. اولین موارد موفقیت آمیز این مورد در کلرادو و ایالت واشنگتن در سال 2012 بود، و در سال 2014 توسط آلاسکا و اورگان دنبال شد. از آن زمان، حشیش تفریحی از طریق روش های مختلف در شانزده ایالت دیگر در مجموع بیست و یک ایالت قانونی شده است.

اگر این کشورها با هم ترکیب شوند و کشور خود را تشکیل دهند، از نظر جمعیت نهمین کشور بزرگ جهان و بزرگتر از روسیه خواهد بود. مانند سیاست اسلحه، کوپن های مدرسه و سیاست سقط جنین، سیاست حشیش به طور فزاینده ای تحت سلطه قوانین در سطح ایالت قرار می گیرد. در مورد شاهدانه، این علیرغم این واقعیت است که سیاست فدرال عملاً تغییر نکرده است. ماری جوانا هنوز به طور رسمی توسط بوروکرات های فدرال به عنوان یک ماده غیرقانونی هدف قرار می گیرد. این امر همچنان تجارت را در ایالت ها از بسیاری جهات مختل می کند. به عنوان مثال، برای موسسات مالی تحت نظارت فدرال، معامله مستقیم با مشاغل مرتبط با حشیش غیرقانونی است.

برخی از سیاستمداران جمهوری خواه حتی تلاش کرده اند تا پیگرد قانونی فدرال را تشدید کنند. به عنوان مثال، در سال 2018، جف سشنز، دادستان کل، یادداشت کول را لغو کرد. این بخشی از تلاش برای اعمال کنترل بیشتر فدرال بر سیاست حشیش بود. با این حال، هیئت‌های کنگره از ایالت‌هایی که حشیش تفریحی در آنها قانونی است – اعم از جمهوری‌خواه و دموکرات – نشان داده‌اند که تمایلی به حمایت از تلاش‌های فدرال در این زمینه ندارند. در نتیجه، کنگره به انکار بودجه وزارت دادگستری برای اجرای قوانین فدرال علیه ماری جوانا دارویی در سال 2017 رأی داد. طرح سشنز با مخالفت دو حزبی در کنگره مواجه شد. تلاش‌های دو حزبی برای قانونی‌سازی فدرال مکرراً مطرح شده است، مانند «تقویت اصلاحیه دهم از طریق قانون دولت‌های متولی (ایالات)» که اساساً یک لایحه «حقوق ایالت‌ها» است که توسط هر دو طرف به نام مهار جنگ مواد مخدر حمایت می‌شود. . (یک بلوک ضد قانونی‌سازی، که عمدتاً در ایالت‌های جنوبی مستقر است، توانسته است تلاش‌ها برای تقویت کنترل محلی‌تر در سیاست مواد مخدر را از بین ببرد.)

این جنبش‌های ایالتی برای نادیده گرفتن یا مخالفت با سیاست فدرال، همگی ریشه در ایده‌های فدرالیسم، تمرکززدایی، و دهمین متمم منشور حقوق دارند. با این حال، از منع‌گرایان که به قدرت سیاسی متمرکز می‌چسبند، ما به طور معمول همان شعارها و نظریه‌های حقوقی طرفدار واشنگتن را درباره «برتری فدرال» می‌شنویم یا هر آنچه کنگره می‌گوید «قانون کشور» است.

هم محافظه‌کاران و هم چپ‌ها از این ایده‌ها زمانی حمایت می‌کنند که این ایده‌ها در خدمت اهدافشان باشد. چپ، البته، در مورد اسلحه، خواهان حکومت یکنواخت واشنگتن است. محافظه کاران همین را برای مواد مخدر می خواستند. دادستان های کل جمهوری خواه حتی از کلرادو در تلاش برای تحمیل قوانین فدرال مواد مخدر در این ایالت شکایت کردند. آنچه این جمهوری خواهان می خواستند اساساً یک حکم فدرال بود که بومی گرایی و متمم دهم قانون اساسی را باطل می کرد. خوشبختانه شکست خوردند.

این انگیزه متمرکز، البته، در واشنگتن بسیار محبوب است. ما اغلب از زبان آن دسته از محققین قانون اساسی که به شدت اشتباه می‌کنند می‌شنویم که از قضات فدرال می‌خواهند از «دکترین ادغام» برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه چیزی در هر ایالت قانونی است و چه چیزی غیرقانونی است، استفاده کنند. این افراد – اعم از محافظه‌کاران و چپ‌ها – اغلب با عصبانیت اعلام می‌کنند که قانون فدرال اساسا مقدس است و ابطال آن در سطح ایالت “نمی‌خواهد” رخ دهد. اما واقعیت این است که این اتفاق افتاده و در حال وقوع است.

به هر حال، واقعیت‌های سیاسی و ایدئولوژیک به گونه‌ای است که قانونی‌سازی در سطح دولتی عملاً به معنای قانونی شدن ماری‌جوانا در تقریباً نیمی از کشور است. این استراتژی همچنین به نشان دادن پتانسیل موفقیت با تلاش‌های قانونی در سطح ایالت برای تضعیف یا لغو قوانین فدرال کمک کرده است. گروه های مهاجرتی تاکتیک های مشابهی را در برخی ایالت ها مانند کالیفرنیا امتحان کرده اند. به طور مشابه، برخی از سیاست گذاران ضد کنترل اسلحه – مانند میسوری – قانونی را تصویب کرده اند که در آن مقامات ایالتی از اجرای قوانین فدرال در داخل مرزهای ایالتی منع می شوند. کسانی که رژیم واشنگتن و وضعیت موجود را دوست دارند، بدون شک تنها در مرکز به اعمال اصلاحات ادامه خواهند داد. این افراد همچنان به این ایده که مدت‌ها بی‌اعتبار بود، می‌چسبند که اگر «افراد مناسب» را انتخاب کنیم، واشنگتن «رفع» خواهد شد. موفق باشید با آن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیدا کردن ایده های پول ساز مناسب (که هر کسی می تواند انجام دهد)

پ فروردین 31 , 1402
در تحقیقی که روی بیش از 5000 نفر شد، متوجه شدیم که مانع شماره 1 برای کسب درآمد بیشتر، با اختلاف زیادی، یافتن ایده درست است. در این پست، اولین مرحله شناسایی، آزمایش، تکرار و اعتبار بخشیدن به ایده‌هایتان را به شما نشان می‌دهم تا عملاً تضمین کند که برای […]

شاید برای شما جالب باشد

دسترسی های سریع