استفاده شرکت‌های ژاپنی از هوش مصنوعی در بسته‌بندی کالا

یک شرکت مواد غذایی در پایتخت توکیو نه تنها مجموعه‌ای از محصولات جدید را تولید می‌کند، بلکه بسته بندی مواد غذایی خود را نیز سالانه ارتقا می‌دهد.
این شرکت اخیراً از هوش مصنوعی برای کمک به طراحان خود در کارشان استفاده کرده است.
برنامه کاربردی هوش مصنوعی ترجیحات ۱۰ میلیون مصرف کننده را برای بیش از ۱۰ هزار نوع کالا از جمله غذا، نوشیدنی و سایر نیاز‌های روزانه مورد بررسی قرار داده است.

این برنامه کاربردی هوش مصنوعی با توجه به ترجیحات گروه‌های مختلف مشتریان هدف، می‌تواند به پیشنهادات مختلف امتیاز دهد و طرحی را که به احتمال زیاد مورد علاقه بازار است توصیه کند.
یکی از مدیران بازاریابی بخش تجارت الکترونیک یک شرکت مواد غذایی گفت: طراحی بسته بندی این محصول مقرون به صرفه است، حدود یک پنجم یا یک ششم نمونه‌های قبلی. اما فروش آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریباً چهار برابر شده است.
در گذشته، قبل از عرضه یک محصول جدید، نیاز به بازنگری مکرر در مدل طراحی و انجام نظرسنجی ارزیابی مصرف کنندگان بود که نه تنها به هزینه‌های تحقیقاتی زیادی نیاز داشت، بلکه حدود دو تا سه ماه طول می‌کشید.
اما انتظار می‌رود فناوری هوش مصنوعی با جمع آوری کلان داده‌های مصرف کنندگان، زمان و هزینه را تا حد زیادی کاهش دهد.
با این حال، تحلیلگران تجاری نگران هستند که استفاده گسترده از فناوری هوش مصنوعی منجر به طراحی‌های مشابه شود.

مدیر بازاریابی تجارت الکترونیک، شرکت مواد غذایی: طراحی بسته بندی این محصول تقریباً یک پنجم یا یک ششم نمونه‌های قبلی مقرون به صرفه است، اما فروش آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریباً چهار برابر شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

معرفی کازماز (ATOM)

د اردیبهشت 25 , 1402
آینده اکوسیستم های بلاک چین به هم پیوسته Cosmos (ATOM) – پروژه ای که برای همه علاقه مندان به ارزهای دیجیتال – در حال تکمیل لیست های این هفته در Coinmetro است. Cosmos یک اکوسیستم به سرعت در حال گسترش از برنامه ها و خدمات بلاک چین به هم پیوسته […]

شاید برای شما جالب باشد

دسترسی های سریع