كمیته مشترك برای تعیین استاندارد گیاهان دارویی با وزارت جهاد كشاورزی تشكیل شد

در ایران تنوع اقلیمی خوب و استعداد بالقوه‌ای برای كشت و تولید گیاهان دارویی متنوع وجود دارد؛ همچنین امكانات و زمینه تولید بعضی از گیاهان دارویی بومی ایران نیز در كشور ایجاد شده‌است.

به گزارش اكوتیتر : محمود خدا دوست در یك برنامه رادیویی، با اشاره به تنوع اقلیمی كشور گفت: در ایران تنوع اقلیمی خوب و استعداد بالقوه‌ای برای كشت و تولید گیاهان دارویی متنوع وجود دارد؛ همچنین امكانات و زمینه تولید بعضی از گیاهان دارویی بومی ایران نیز در كشور ایجاد شده‌است.

وی ادامه داد: یكی از اقداماتی كه برای ایجاد اشتغال در حوزه تولید گیاهان دارویی باید انجام شود تعیین استاندارد گیاهان دارویی است؛ از حدود هشت ماه قبل كمیته مشتركی در وزارت جهاد ایجاد شد كه سازمان های مختلفی از جمله وزارت بهداشت، سازمان استاندارد، وزارت صنعت، معدن و تجارت، صنف عطاری و همه كسانی كه در تولید، بسته بندی، عرضه و حتی استفاده تولید گیاهان دارویی نقشی دارند در آن عضو هستند.

مدیركل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با بیان اینكه باید تضمین خرید برای كشاورز تولید كننده این محصولات وجودداشته باشد، افزود: كیفیت و رعایت استانداردها از ضروریات تجاری سازی محصولات گیاهی است. در بخش فرآوری، كنترل كیفی و رعایت استانداردهای بسته بندی و در فاز فرآوری‌های تولید اسانس و عصاره و دارو استاندارها باید رعایت شود.

وی تاكید كرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنایع كوچك در زمینه گیاهان دارویی حمایت می‌كند تا بتوانند در شهرستان‌های كوچك و حتی روستاها در این حوزه فعالیت كنند اما با نیازی كه وزارت جهاد اعلام می‌كند بیایند و با حداقل استانداردها تولید كنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بیش از ۷ درصد مصرف انرژی کشور در ادارات دولتی است

ج بهمن 17 , 1399
حدود ۷ درصد از کل مصرف انرژی کشور در دستگاه‌های اجرایی دولتی است و اجرایی شدن مصوبه دولت برای کاهش مصرف در این بخش بسیار راهگشا خواهد بود.

شاید برای شما جالب باشد

دسترسی های سریع